ENDÜSTRİYEL TASARIMHABERLER

SÜRDÜRÜLEBİLİR TASARIM “AERON ONYX” BMS DESIGN CENTER’DA

Amerika merkezli Herman Miller markasının, tasarım felsefesi okyanusları korumak olan ofis koltuğ Aeron Onyx, BMS DESIGN CENTER'da.

Herman Miller’ın yenilikçi sürdürülebilir tasarımdaki büyük projesi hayata geçti. Binlerce plastik su şişesi, kap ve ambalaj atıklarına, şimdiye kadar tasarlanmış en ikonik ofis koltuğunun bir parçası olarak ikinci bir hayat verildi.

BMS DESIGN CENTER online mağazası ile Türkiye’deki çevreci ve Aeron koltuğu severleri ONYX ile buluşturuyor. 100 yıllık tasarım mobilya sektöründeki öncü Amerika merkezli Herman Miller markasının ergonomik ofis mobilyalarını Türkiye’de BMS DESIGN CENTER’da bulunabilir.

Çevreci Aeron Onyx’in Sayılarla Geri Dönüşümüne Olan Etkisi

Herman Miller her zaman, malzeme Ar-Ge çalışmalarından, ergonomiye kadar ofis koltukları ile ilgili sınırlarını zorladı, ezberleri bozdu. Aeron Onyx’in tasarım felsefesi okyanusları korumak için geliştirildi.

BMS DESIGN CENTER CEO’su Neslihan Işık yeni satışa sundukları sürdürülebilir tasarım hakkında: “Her Aeron’un tasarımının özünde yenilik vardır. Aeron ONYX %50 geri dönüştürülmüş plastik malzemelerden oluşuyor. Her çalışma koltuğu 1.13 kg ağırlığında okyanustaki atık plastiklerin geri dönüşümü ile üretiliyor. Herman Miller inovatif üretim süreci için sürdürülebilir üretim hattını güncelliyor. Bu tek değişikliğin, yılda 44 metrik tondan fazla plastiği okyanustan uzaklaştıracağı tahmin ediliyor.” diye açıklama yaptı.

Aeron Onyx sadece çevreci özelikleri ve sürdürülebilirlikle ilgili sınırlı kalmıyor. Onu destekleyecek estetik görünüm ve ergonomik özelliklere de sahip. Onyx, anında öne çıkan yüksek kontrastlı renkleri Aeron’a yenilikçi cesur görünüm katıyor. Dramatik, ultra mat gölgesi, herhangi bir ev ofisi veya kurumsal ortama mükemmel uyum sağlamaya aday.

Tasarım Özellikleri

– 1.13 kg Okyanus’tan çıkarılan atık plastikten üretilmiştir

– YENİ ultra mat siyah oniks kaplama

– Ayarlanabilir bel desteği (opsiyonel)

– Ayarlanabilir PostureFit SL™ (opsiyonel)

– İnce ayar yapılabilen eğim mekanizması

– Nefes alabilen kumaş

Kaynak: Mimarizim

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu