ENDÜSTRİYEL TASARIMHABERLER

BİR MİMARLIK NOVELLASI: ELVEDA VENEDİK

Hikmet Temel Akarsu'ya ait Duygusal Yolculuklar novellalarının üçüncüsü Elveda Venedik 1984 Yayınevi tarafından yayımlandı.

Hikmet Temel Akarsu’ya ait Duygusal Yolculuklar novellalarının üçüncüsü Elveda Venedik 1984 Yayınevi tarafından yayımlandı.Bir Mimarlık Novellası: Elveda Venedik 1984 Yayınevi tarafından yayınlanmakta olan Hikmet Temel Akarsu’ya ait Duygusal Yolculuklar novellalarının üçüncüsü Elveda Venedik çıktı. Arka planında ağırlıkla mimari betim ve fasadların yer aldığı ve tamamen mimarca duygusallıklarla kaleme alınmış söz konusu novellalara ait bazı epizodlar için çizilen illustrasyonlar Mimar Türkiz Özbursalı’ya ait.

Serinin ilk iki kitabı Symi’de Aşk ve Sozopol’de Sonyaz yine aynı yayınevi tarafından daha önce yayınlanmıştı.

Arka kapaktan

Elveda Venedik, Hikmet Temel Akarsu’nun “Duygusal Yolculuklar” üst başlığı altında topladığı, betimleyici bir tarzda kaleme aldığı ve mimarların kendilerine özel ruh hallerini kendi özgün bakış açısıyla anlattığı, duygusal ve ruhsal arka planları derin novellalarının üçüncüsü..

Elveda Venedik mimar entelektüeller arasında geçen, İtalya’nın Venedik, Bologna, Floransa, Cesena ve Rimini gibi mimari dokusu son derece varsıl kentlerinde yaşanan ve marjinal sularda gezinen, aykırı ve sıra dışı bir aşk üçgeninin içe işleyen öyküsü.

Bilhassa Bologna ve Venedik’in mimari yapısı hakkında estetik ve avangardizm ağırlıklı derinlemesine tasvirlerin yer aldığı novella, günümüz entelektüelinin marjinal arayışlarına ve manik duygusal salınımlarına dair etkileyici bir novella.

Kaynak: Mimarizim

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu